Ήττα για τον Άγρα, 0-1 από το Διαβολίτσι στους Γαργαλιάνους [εικόνες]

0

Δεύτερη σερί απώλεια στο πρωτάθλημα για τον Τέλο Άγρα, μετά την εκτος έδρας ήττα στη Θουρία, αυτή τη φορά με εντός έδρας ήττα από το πολύ δυνατό Διαβολίτσι.

Η ομάδα των Γαργαλιάνων ηττήθηκε με 1-0 από το πολύ δυνατό Διαβολίτσι στους γήπεδο των Γαργαλιάνων, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α Μεσσηνίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες ευκαιρείς για γκολ. Το γκολ που έκρινε το ματς και έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων το πέτυχε ο Τσουκαλάς στο 36ο λεπτό με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγρας πάλεψε για να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα όμως δεν τα κατάφερε, καθώς η ομάδα του Διαβολιτσίου δεν άφησε περιθώρια. Μάλιστα σε δύο περιπτώσεις η ομάδα των Γαργαλιάνων κινδύνεψε να δεχτεί και δεύτερο γκολ.