Αγχωτική νίκη για Άγρα, 2-1 την Ανδρούσα

main

Ο Άγρας έκανε τα εύκολα δύσκολα αλλά τελικά χαμογέλασε.

Η ομάδα του Τέλλου Άγρα μπήκε…υπνωτισμένη στο γήπεδο και δε «ξύπνησε» καθόλου στα πρώτα 45 λεπτά. Ομάδα χωρίς καθαρό μυαλό, χωρίς κίνηση και ουσία στο παιχνίδι, χωρίς ούτε μία αξιόλογη φάση στην αντίπαλη περιοχή (εκτός από μία ευκαιρία με τον  Ψωρομύτη στο 20′) , απογοήτευσε με την απόδοσή του.

Η πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι ανήκε στους γηπεδούχους, με το Βλαχόπουλο στο 18΄ να σουτάρει επάνω στο Μέντζα. Ο Άγρας «ισοφάρισε»…με σουτ του Ψωρομύτη στο 20. Οι Ανδρούσα είχε δύο ακόμη καλές στιγμές με τον Βλαχόπουλο στο 27′ και το 34′, αλλά ο Μέντζας ήταν «εκεί», και έκανε σωστές επεμβάσεις.

Εντελώς διαφορετική ήταν η εικόνα του Τέλλου Άγρα στο δεύτερο μέρος. Η έλευση του Λ. Ανδρώνη του Χ. στο 50′ βοήθησε αρκετά την ομάδα. Στο 62′ η ομάδα του Άγρα έκανε καλή φάση για γκολ με το Μπολούν, και στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά από ψαλιδάκι του Παπανδρεόπουλου η μπάλα βρήκε το χέρι αμυντικού της Ανδρούσας αλλά ο διαιτητής δεν καταλόγισε το πέναλτι. Ο Άγρας είχε και δοκάρι μετά από δυνατό σουτ του Δ. Σώκκαλη.

Στο 67′ ο Βλαχόπουλος σημείωσε το 0 -1 για τους φιλοξενούμενους.

Η ομάδα του Άγρα ισοφαρισε στο 85′ μετά από δυνατό σουτ εντος περιοχής του Δ. Σώκαλη.

Στο 90 μεγάλη ευκαιρία είχε η ομάδα της Ανδρούσας με τον Κάλλα, όταν βγήκε σε τετ-α τετ με τον Μέντζα.

Στο 93′ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Θανάση Γεωργιόπουλου έγινε το τελικό 2-1.

Αξίζει να σημειωθεί οτι το παιχνίδι παρακολούθησαν πάνω από 300 φίλαθλοι του Άγρα, ενώ αναμεσά τους ήταν και 40 φίλαθλοι της ομάδας της Ανδρούσας.