Εκτός έδρας ήττα για την Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-1 από τον Π.Α.Ο.Κ. στην περμιέρα της Γ’ Τοπικής

enosi111111

Την ήττα με 3-1 γνώρισε εκτός έδρας σήμερα το πρωί στις 11 η Α.Ε. Γαργαλιάνων στο γήπεδο της Σπερχογείας από τον Π.Α.Ο.Κ. στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής της Γ’ τοπικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην ομάδα της Ένωσης , ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερα. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 0-0, ενώ με την έναρξη του δευτέρου προηγήθηκε η ομάδα της Ένωσης με γκολ του Λαμπίρη.

Στο διάστημα 60’ με 80’ όμως, υπήρξε… γενικό μπλακ άουτ στην ομάδα του Τάκη Κάππου, καθώς σε αυτό το διάστημα δέχθηκε τρία γκολ, εκ των οποίων τα δύο ήταν με πέναλτι.

Οι «πράσινοι» λοιπόν, μετά την ήττα αυτή ετοιμάζονται να δώσουν… απαντήσεις την επόμενη αγωνιστική. Η ομάδα των Γαργαλιάνων διαθέτει εξαιρετικό ρόστερ και σίγουρα το αποτέλεσμα αυτό δεν «αποτυπώνει» τις δυνατότητες της ομάδας.

Να σημειωθεί ότι η ομάδα της Α.Ε. Γαργαλιάνων θα ήθελε να ευχαριστήσει την ομάδα του Π.Α.Ο.Κ.  για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Επίσης σημείωσαν ότι δεν είχαν κανένα παράπονο από την διαιτησία.