Επέστρεψε στις νίκες ο Άγρας…4-0 την Σπερχογεία [εικόνες]

main

Επίδειξη ισχύος έκανε ο Τέλος Άγρας, ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο, στον εντός έδρας αγώνα του με τη Σπερχογεία, που διεξήχθη στο γήπεδο των Γαργαλιάνων, για την 7η αγωνιστική της Α’ Μεσσηνίας. Η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα ήταν ανώτερη από τους Ταύρους τους οποίους και κέρδισε με 4-0.

Το σκορ οι γηπεδούχοι το άνοιξαν μόλις στο 25’ όταν ο Μπαρσελό έκανε τη σέντρα και ο Φώτης Διακουμής με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 67’ ο Γρηγόρης Αναστασόπουλος με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέτυχε το 2-0, ενώ στο 75’ ο Τζανετέας με ένα πανέμορφο σουτ από τα 30 μέτρα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 80’ από τον Θανάση Γεωργιόπουλο.