Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Μιλτιάδη με την Καλλιθέα | Πολύ καλός κάτω από τα δοκάρια ο Στασινόπουλος

94c8c0da1dbcc923a173d22dbc0b5d61_L-580x3861

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β” τοπικής και ο Μιλτιάδης υποδέχθηκε στο γήπεδο του Πύργου την Καλλιθέα σε ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο 1-1.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Μιλτιάδη με την Καλλιθέα στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β’ Τοπικής κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 70ο λεπτό με τον Καλογερόπουλο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 86′ με τον Τηλεμάχου.

Η ομάδα της Καλλιθέας ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μιλτιάδη ανέβασε την απόδοσή της και έκανε ευκαιρίες.

MVP του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας του Μιλτιάδη Κώστας Στασινόπουλος ο οποίος έκανε κάποιες καλές επεμβάσεις, απέκρουσε πέναλτι στο 20′ ενώ σε δύο σε τετ α τετ αποσόβησε τον κίνδυνο για την ομάδα του Μιλτιάδη.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Πύργου αντιμετωπίζει την ομάδα του Απόλλωνα Πεταλιδίου.