Ισόπαλο 1-1 το ματς του Άγρα με το Μεσσηνιακό – Ήταν… Άγρας για ένα ημίχρονο [εικόνες]

main

Ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Τέλο Άγρα και τον Μεσσηνιακό με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι και να τους αδικεί το τελικό σκορ χάνοντας σωρεία ευκαιριών στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Άγρας ξεκίνησε νωχελικά το παιχνίδι και μόλις στο 17′ βρέθηκε πίσω στο σκορ όταν από λάθος της άμυνας, ο Κουλόπουλος πήρε την μπάλα και με ψιλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-1. Μετά το γκολ που δέχθηκε η ομάδα του Άγρα άρχισε να κάνει κάποιες ευκαιρίες. Η πρώτη καλή στιγμή για τους «ερυθρόλευκους» ήταν ο μακρινό σουτ του Νάκου που πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σκαλαίου, ενώ ο τερματοφύλακας του Μεσσηνιακού δύο λεπτά αργότερα σταμάτησε το κοντινό πλασέ του Κολεστνιτσένκο και στην επαναφορά της μπάλας και το πλασέ του Τόσκα.

Τουρλίδας σέρβιρε, Τουρλίδας «έπινε»
Στο 31′ μετά από όμορφη ατομική ενέργεια του Τουρλίδα -που πέρασε τρεις αντιπάλους- πλάσαρε τον τερματοφύλακα του Μεσσηνιακού και έκανε το 1-1.Η ομάδα του Τέλου Άγρα συνέχισε το σφυροκόπημα του αντιπάλου του, με διαδοχικά σουτ του Κωστακιώτη και του Κορομηλά αλλά ο τερματοφύλακας του Μεσσηνικού κατέβασε ρολά. Στο 40′ ο Τουρλίδας έκανε πολύ όμορφη προσπάθεια από τα δεξιά αλλά το πλασέ του σταμάτησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη η «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ της νίκης, δημιούργησαν φάσεις αλλά τελικά δεν ήρθε και αρκέστηκαν στο 1-1.

Οι συνθέσεις:

Τέλος Άγρας: Κατσαρέας, Κωστακιώτης, Κορομηλάς, Μπερερής, Γεωργόπουλος, Τσέρτος (80′ Συκαλιάς -τραυματίστηκε- 87′ Καμπύλης), Τόσκα, Κολεζνιτσένκο, Τουρλίδας, Νάκος, Πότσης.

Μεσσηνιακός: Σκαλαίος, Σταματελόπουλος, Κουρέας, Πανταζής, Αρβανιτής, Μιτεγέτης, Δημόπουλος, Μερκούρης, Κουλόπουλος, Πουλάκος, Κουκούτσης.