Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πάμισος – Εράνη, το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις τοπικές κατηγορίες

 

1768aa7ff54bcb093d92818ce4bdc18c_L


Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής που θα γίνει το Σαββατοκύριακο.
Στη Μεσσήνη θα διεξαχθεί το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Πάμισο και την Εράνη, ενώ η πρωτοπόρος Κυπαρισσία θα έχει δύσκολο έργο στην Καλαμάτα καθώς θα φιλοξενηθεί από την αήττητη ομάδα του ΑΟ Φαραί.
Το Σαββατοκύριακο στην Β’ τοπική θα διεξαχθούν τα ματς της 5ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο (αύριο θα γίνει εμβόλιμα η 4η αγωνιστική) ενώ στον 2ο όμιλο θα διεξαχθούν τα ματς της 4ης αγωνιστικής.
Στην Γ’ τοπική θα πραγματοποιηθούν τα ματς της 2ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις τοπικές κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο
Τέλλος Αγρας – Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Ομόνοια – Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Διαβολίτσι – Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Φαραί – Κυπαρισσία
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Κυριακή
Δώριο – Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Πάμισος – Εράνη
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Ανδρούσα – Απόλλωνας Καλ.
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Μεθώνη – Σπεργογεία
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο
Αμφεια – Νέος Αρις
Γήπεδο Αμφειας, 6 μ.μ.
ΑΠΣ Αρις – Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Ηρακλής Κυπ. – Ηρακλής Καλ.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κυριακή
Αβία – Κεραυνός Καλ.
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.
Μάνεσι – Πανθουριακός
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.
Δόξα Καλ. – Ασπρόχωμα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ – 2ος όμιλος

Σάββατο
Βλαχόπουλο – Βέργα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Αίας Καλ. – Παναθηναϊκός Καλ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Αν. – Χώρα
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Κορώνη – Μιλτιάδης
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Κυριακή
Πατίστα – Καλλιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Πανιώνιος Καλ. – Πεταλίδι
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός – Λογγά
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο
Διόδια – Πλατύ
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Πανευαϊκός – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Καλό Νερό – ΠΑΟ Καλ.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ – 2ος όμιλος

Σάββατο
Νέδουσα Αλ.  –  Στενωσιά
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Χατζή  –  Αιθαία
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

Κυριακή
Χαρακοπιό  –  Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.
Αμφιθέα  –  Αβραμιού
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ – 3ος όμιλος

Κυριακή
Πράσινα Πουλιά – Αναγέννηση
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Μάνη – Θύελλα Παρ.
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Ατρόμητος Καλ. – Δαναός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
ΑΕΚ Καλ. – Ικαρος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας, 11 π.μ.

 

notosport