Οδυνηρή ήττα η Καλαμάτα (0-2) από τον Παναρκαδικό και παραίτηση του Νίκου Κουρμπανά

kourb

Μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει τους πρωτοπόρους (αφού έχασαν σήμερα τόσο ο Παναργειακός όσο και ο Πανελευσινιακός) έχασε σήμερα η Καλαμάτα.

Η Μεσσηνιακή ομάδα γνώρισε οδυνηρή εντός έδρας ήττα από τον Παναρκαδικό με 0-2 στο Δημοτικό Στάδιο πληρώνοντας και πάλι την δυσκολία της στο σκοράρισμα. Στο πρώτο μέρος οι Μεσσήνιοι σπατάλησαν 3-4 καλές φάσεις, είχαν ένα δοκάρι αλλά στο τελευταίο 5λεπτο ο Παναρκαδικό με δύο φάσεις πέτυχε το 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα χωρίς ψυχολογία έκανε λίγα πράγματα και το 0-2 έμεινε δίκαια.

Λίγο μετά το παιχνίδι είχαμε την παραίτηση του Νίκου Κουρμπανά από τη θέση του προπονητή της Καλαμάτας.
Όπως δήλωσε αναλαμβάνει την ευθύνη για την πορεία της Καλαμάτας ενώ κλείνοντας ευχαρίστησε τη διοίκηση.