Ο Α.Ο. Κυπαρισσίας επικράτησε του Τέλου Άγρα με 4-0 στο Τριφυλιακό ντέρμπι [εικόνες]

main

Ήταν καλύτερος ο Α.Ο. Κυπαρισσίας στο Τριφυλιακό ντέρμπι και επικράτησε με σκορ 4-0 του Τέλου Άγρα. Τα πρώτα 30’ λεπτά του αγώνα η ομάδα του Άγρα είχε την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες, ωστόσο μετά το 30’ οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν και πήραν την νίκη πετυχαίνοντας 4 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Τέλος Άγρας μπήκε ορεξάτος στο παιχνίδι, μάλιστα μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης είχε δοκάρι μετά το σουτ, από το ύψος του πέναλτι, του Θανάση Γεωργιόπουλου. Στο 15’ μετά από σέντρα του ίδιου παίκτη βρισκόταν στο πρώτο δοκάρι ο Ερέκι, του οποίου το πλασέ πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα της Κυπαρισσίας. Στο 30’ υπήρξε νέο συναγερμός για την εστία της Κυπαρισσίας, με το σουτ του Μπαρσελό περνά ελάχιστα άουτ από το τέρμα του Λαμπρόπουλου. Στη συνέχεια η ομάδα της Κυπαρισσίας ανέβασε στροφές και στο 40’ μετά από σέντρα του Χατζηαράπη λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή ο Κοσμάς με δυνατή κεφαλιά υποχρέωσε τον Ντουγέρογλου να βγάλει με δυσκολία την μπάλα σε κόρνερ. Στο 42’ το πολύ δυνατό σουτ του Θεοχαρόπυολου πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ντουγέρογλου. Το σφύριγμα του κ. Ζαρακοβίτη έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 0-0.

Στο 60’ η ομάδα της Κυπαρισσίας μπήκε μπροστά στο σκορ με σκόρερ τον Χατζηαράπη, καθώς με διπλή προσπάθεια πλάσαρε τον Ντουγέρογλου κάνοντας το 1-0. Στο 72’ μετά την σέντρα του Τσιμόπουλου, ο Ντιόπ βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής και με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0. Στο 79’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζαφέιρη ο Κοσμάς πήρε εντός περιοχής την κεφαλιά και έκανε το 3-0. Στο 84’ ο ίδιος παίκτης έκανε την πάσα στον Βατσή, ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.