Πρεμιέρα σήμερα για τα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου στα γήπεδα της Μεσσηνίας

DSC_8837


A΄ ΤΟΠΙΚΗ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΑΤΣ ΣΕ «Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ», «Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ» 

Ντέρμπι Πανθουριακού – Παμίσου Μεσσήνης στο Στάδιο
Το μεγάλο ντέρμπι Πανθουριακού – Παμίσου Μεσσήνης δεσπόζει στο σημερινό πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής κατηγορίας. Οι δύο αυτές ομάδες ενισχύθηκαν σημαντικά στις μετεγγραφές και προβάλλουν ως τα μεγάλα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.
Ιδιαίτερα ενισχυμένοι παρουσιάζονται ο ΑΟ Φαραί, ο ΑΟ Κυπαρισσίας, ο Εθνικός Μελιγαλά, ο ΑΣ Ανδρούσας, ο Απόλλων Καλαμάτας, ο Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων, η Ομόνοια και προβλέπεται ότι θα κάνουν αξιόλογη πορεία στον εφετινό «μαραθώνιο» της Α΄ Τοπικής.
Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο ακόμη ενδιαφέροντα ματς.
Συγκεκριμένα, η Αναγέννηση Παραλίας αντιμετωπίζει  τον Μιλτιάδη Πύργου Τριφυλίας, ενώ ο ΑΟ Φαραί φιλοξενεί τον ΑΣ Ανδρούσας.

ΘΟΥΡΙΑ – ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
Χωρίς τον Μάριο Μπιτσάνη (ταλαιπωρείται από τραυματισμό), θ’ αντιμετωπίσει τον Πάμισο Μεσσήνης ο Πανθουριακός. Ο προπονητής Γιώργος Αργυρόπουλος και ο συνεργάτης του Βαγγέλης Κουρεντζής θα έχουν κανονικά στη διάθεσή τους τον έμπειρο επιθετικό Γιάννη Χελά (απουσίασε από το ματς Κυπέλλου Μεσσηνίας  με τον ΠΑΟ Καλού Νερού λόγω της συμμετοχής του στη Σχολή Προπονητών UEFA C).
H oμάδα της Θουρίας  που έχει πρωταγωνιστικούς στόχους, την εφετινή σεζόν βλέπει μόνο νίκη.
Χωρίς τους Φάνη Κάνιστρα, Σέρτζιο Καραπετιάν (ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς), θ’ αγωνιστούν οι «πράσινοι» της Μεσσήνης. Ο τεχνικός  Αλέξης Μαντζούνης και ο συνεργάτης του Ευτύχης Τασιόπουλος, μπορούν πάντως να υπολογίζουν στα πλάνα τους στην παρουσία των Ηλία Ηλιόπουλου, Θανάση Μπίσα (εξέτισαν τις ποινές τους). Οι Νησιώτες θα επιδιώξουν ν’ αποσπάσουν  ένα θετικό αποτέλεσμα.
Το ντέρμπι προβλέπεται ότι θα παρακολουθήσουν πολυάριθμοι φίλαθλοι.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡ. – ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
Με νίκη θα επιδιώξει να ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α΄ Τοπικής η Αναγέννηση Παραλίας, η οποία φιλοξενεί σήμερα το Μιλτιάδη Πύργου Τριφυλίας.
Ο τεχνικός Κώστας Στυλιανόπουλος και ο συνεργάτης του Κώστας Καραμπάγιας προβληματίζονται για τη συμμετοχή του Κώστα Ξυδέα (ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό).
Στο στρατόπεδο της τριφυλιακής ομάδας, ο προπονητής Παναγιώτης Κάππος και οι ποδοσφαιριστές  του, θέλουν αξιόλογη  εμφάνιση και ό,τι βγει.

ΑΟ ΦΑΡΑΙ – ΑΝΔΡΟΥΣΑ
Νίκη με καλή εμφάνιση θέλει κόντρα στον ΑΣ Ανδρούσας ο ΑΟ Φαραί, με τον τεχνικό του Μιχάλη Φασουλή να μην έχει στη διάθεσή του τον Κώστα Φιλανδριανό (τιμωρημένος).
Όσον αφορά τώρα στην ομάδα της Ανδρούσας, ο προπονητής Νίκος Γεωργακλής  δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα. Ο ΑΣ Ανδρούσας στοχεύει σ’ ένα καλό αποτέλεσμα.

Οι διαιτητές των ματς της 1ης αγωνιστικής
Αναλυτικά τα ματς της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής, με τους διαιτητές και τους βοηθούς που τα «σφυρίζουν», έχουν ως εξής:
Σήμερα – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Στάδιο Παραλίας
Πανθουριακός – Πάμισος Μεσσήνης: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Σ. Αθανασοπούλου, Κ. Αδαμόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Αναγέννηση Παραλίας – Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας: Μ. Καρβούνης, Δ. Ταβουλαρέας, Κ. Βοσνάκης
7.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
ΑΟ Φαραί ΑΣ Ανδρούσας: Ι. Κουτσαναστάσης, Απ. Καυκάς, Κ. Αντωνόπουλος

Κυριακή 1 Οκτωβρίου – 4.30 μμ.
Δημοτικό Γήπεδο Γαργαλιάνων
Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων – Ολυμπιακός Καλαμάτας: Ηλ. Ρέκκας, Κ. Βοσνάκης, Ερβ. Τζεμάλι
Δημοτικό Γήπεδο Διαβολιτσίου
ΑΟ Διαβολιτσίου – Εράνη Φιλιατρών: Δ. Πλακογιάννης, Ι. Γιαννέτσος, Ν. Τσίρμπας
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
ΑΟ Κυπαρισσίας – Εθνικός Μελιγαλά: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Τσοπανάκης, Γ. Γαλακούτης
Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς»
ΑΟ Σπερχογείας – Ομόνοια: Δ. Νίκας, Κ. Αδαμόπουλος, Θ. Τζιαμουράνης
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Απόλλων Καλαμάτας – ΑΟ Ασπροχώματος: Ηλ. Νικολόπουλος, Π. Κομπιλίρης, Ηλ. Ρηγόπουλος.

ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
Οι προπονητές των 16 ομάδων της Α΄ Τοπικής είναι οι εξής:
Αναγέννηση Παραλίας: Κώστας Στυλιανόπουλος
Συνεργάτης: Κώστας Καραμπάγιας
Πανθουριακός: Γιώργος Αργυρόπουλος
Συνεργάτης: Βαγγέλης Κουρεντζής
Πάμισος Μεσσήνης: Αλέξης Μαντζούνης
Συνεργάτης: Ευτύχης Τασιόπουλος
Προπονητής τερματοφυλάκων: Γιώργος Φάβας
ΑΟ Φαραί: Μιχάλης Φασουλής
ΑΟ Κυπαρισσίας: Τάκης Παναγόπουλος
Εθνικός Μελιγαλά: Φραγκίσκος Κεράνης
Συνεργάτης: Κώστας Μίντζηρας
Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας: Παναγιώτης (Τάκης) Κάππος
Εράνη Φιλιατρών: Κώστας Λυμπερόπουλος
Συνεργάτες: Σωτήρης Λυμπερόπουλος, Στασινός Χρονόπουλος
ΑΟ Διαβολιτσίου: Κώστας Παλαμάρας
Συνεργάτης: Δανιήλ Σταυρόπουλος
Απόλλων Καλαμάτας: Τάκης Σακελλερόπουλος
Συνεργάτες: Θανάσης Τσούκλερης, Θεόδωρος Σακκάς
Ολυμπιακός Καλαμάτας: Τάσος Χατζηαγγελής
ΑΣ Ανδρούσας: Νίκος Γεωργακλής
Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων: Αντώνης Μαυρέας
Συνεργάτης: Ανδρέας Ζόμπολος
Τεχνικός Διευθυντής: Γιώργος Πρεβεζάνος
ΑΟ Σπερχογείας: Γιώργος Καλόμαλος
Συνεργάτης: Νίκος Γιακουμής
Ομόνοια: Σωτήρης Δημάκης
Συνεργάτες: Μιχάλης Παυλάκης, Παναγιώτης Παπατζίκης
ΑΟ Ασπροχώματος: Ίλια Λούτα
Συνεργάτης: Άρης Ηλιόπουλος.

OI ΠΡΟΕΔΡΟΙ
Οι πρόεδροι των 16 ομάδων της Α΄ Τοπικής κατηγορίας είναι οι εξής:
Αναγέννηση Παραλίας: Γιώργος Σερεμέτης (τελεί υπό παραίτηση και μέσα στις επόμενες ημέρες θα εκλεγεί νέος πρόεδρος)
Πανθουριακός: Αγαθοκλής Χριστόπουλος
Πάμισος Μεσσήνης: Γιώργος Ντούλης
ΑΟ Φαραί: Μιχάλης Καούνης
ΑΟ Κυπαρισσίας: Παππάς
Εθνικός Μελιγαλά: Νίκος Φρέσκας
Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας: Μανώλης Κατρής
Εράνη Φιλιατρών: Γιώργος Λυμπερόπουλος
ΑΟ Διαβολιτσίου: Ιωάννης Κωνσταντάρας
Απόλλων Καλαμάτας: Κώστας Μπαρμπίτσας
Ολυμπιακός Καλαμάτας: Ηλίας Παπακωνσταντίνου
ΑΣ Ανδρούσας: Γιώργος Πετρουλάκης
Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων: Παναγιώτης Καλκαβούρας
ΑΟ Σπερχογείας: Γιάννης Ζέππος
Ομόνοια: Γιάννης Μανωλόπουλος
ΑΟ Ασπροχώματος: Χάρης Κωνσταντόπουλος.

A1 KATHΓΟΡΙΑ
Eνδιαφέροντα ματς σε «Π. Μπαχράμης», Μικρομάνη, Κορδία

Με τρία ενδιαφέροντα ματς ανοίγει σήμερα η αυλαία της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής κατηγορίας. Ένα πρωτάθλημα που αναμένεται να έχει συναρπαστική εξέλιξη.
Όσον αφορά στην άνοδο, αναμένεται να διεκδικήσουν η ΑΕ Αβίας, ο Δωριέας Δωρίου, ο Ακρίτας Κορώνης, η ΑΕ Μάνης, η ΑΕ Γαργαλιάνων, ο ΑΟ Φυτειάς. Βέβαια και οι υπόλοιπες ομάδες είναι δυνατές και κάθε αγωνιστική θα διεξάγονται αρκετά αμφίρροπα ματς.
Στο σημερινό πρόγραμμα ο Αίαντας Καλαμάτας υποδέχεται τον Δωριέα Δωρίου, ο Αστέρας Μικρομάνης αντιμετωπίζει τον ΑΟ Φυτειάς, ενώ η ΑΕ Μάνης «κοντράρεται» με την ΑΕ Γαργαλιάνων στο ντέρμπι των νεοφώτιστων.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ. – ΔΩΡΙΟ
Νίκη με καλή εμφάνιση θα προσπαθήσει να συνδυάσει στο σημερινό ματς κόντρα στον Δωριέα Δωρίου ο Αίαντας Καλαμάτας. Ο προπονητής Γιάννης Σακελλαρόπουλος δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα. Στην ομάδα του Δωρίου τώρα ο τεχνικός Σωτήρης Μπουραντώνης και οι ποδοσφαιριστές του θέλουν αξιόλογη εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα.

ΑΣΤΕΡΑΣ Μ. – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ
Ενισχυμένος με τον Αθανάσιο Καρδάση (εξέτισε την ποινή του) υποδέχεται το νεοφώτιστο ΑΟ Φυτειάς  ο Αστέρας Μικρομάνης. Ο προπονητής Μιχάλης Σκαρπαλέζος και οι ποδοσφαιριστές του θέλουν να συνδυάσουν νίκη με καλή εμφάνιση, ξεκινώντας έτσι θετικά τις υποχρεώσεις τους στον εφετινό «μαραθώνιο» της Α1 κατηγορίας.
Με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα θ’ αγωνιστεί ο ΑΟ Φυτειάς, με τον τεχνικό Στράτη Μάρκου και το συνεργάτη του Μιχάλη Γεωργιόπουλο να έχουν όλο το δυναμικό διαθέσιμο.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ – ΑΕ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
Θετική πρεμιέρα θέλει στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής η ΑΕ Μάνης που περιμένει σήμερα την ΑΕ Γαργαλιάνων. Ο προπονητής Παναγιώτης Πολίμος, θα στερηθεί τις υπηρεσίες  του Ερτουγκέλ Φετάχου (τραυματίας).
Ένα καλό αποτέλεσμα θα «κυνηγήσει» η τριφυλιακή ομάδα, ο τεχνικός της οποίας Κώστας Λαμπρόπουλος προβληματίζεται για τη συμμετοχή ορισμένων νεοαποκτηθέντων (λόγω δελτίων).

Οι διαιτητές των αγώνων της πρεμιέρας
Αναλυτικά οι συναντήσεις της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας, με τους διαιτητές και τους βοηθούς που τους «σφυρίζουν» έχουν ως εξής:
Σήμερα – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας – Δωριέας Δωρίου: Ν. Τουρλομούσης, Ν. Τσίρμπας, Απ. Καυκάς
Δημοτικό Γήπεδο Μικρομάνης
Αστέρας Μικρομάνης – ΑΟ Φυτειάς: Ν. Γκούμας, Γ. Γαλακούτης, Ηλ. Ρηγόπουλος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
ΑΕ Μάνης – ΑΕ Γαργαλιάνων: Ηλ. Νικολόπουλος, Χ. Τσοπανάκης, Γ. Σκαρπέτης

Κυριακή 1 Οκτωβρίου – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης
Ακρίτας Κορώνης – Ολυμπιακός Ανάληψης: Δ. Ταβουλαρέας, Στ. Τσαούση, Αν. Τσουκάλη
Δημοτικό Γήπεδο Σουληναρίου
Χανδριναϊκός – ΑΕ Αβίας: Ι. Κουτσαναστάσης, Στ. Παλλαδινός, Αθ. Παπαϊωάννου
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Ηρακλής Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Χώρας: Ε. Ζαρακοβίτης, Γ. Βανικιώτης, Γ. Νιάρχος
Δημοτικό Γήπεδο Πεταλιδίου
Απόλλων Πεταλιδίου – ΑΟ Μεθώνης: Δ. Σταυρόπουλος, Β. Βρυώνης, Ε. Μπασιλάρης

OI ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
Οι προπονητές των 14 ομάδων της Α1 κατηγορίας είναι οι εξής:
ΑΕ Αβίας: Διονύσης Πουλής
Αίαντας Καλαμάτας: Γιάννης Σακελλαρόπουλος
Συνεργάτης: Θεόδωρος Σακκάς
Ηρακλής Καλαμάτας: Άρης Γαλανόπουλος
Συνεργάτης: Γιάννης Ζαπρόπουλος
Αστέρας Μικρομάνης: Μιχάλης Σκαρπαλέζος
Δωριέας Δωρίου: Σωτήρης Μπουραντώνης
Ακρίτας Κορώνης: Νίκος Σαββίδης
Απόλλων Πεταλιδίου: Βασίλης Μπλέτσας
Χανδριναϊκός: Πέτρος Χιώτης
Παπαφλέσσας Χώρας: Δημήτρης Λίτσας
Ολυμπιακός Ανάληψης: Δημήτρης Αναστασόπουλος
ΑΕ Μάνης: Παναγιώτης Πολίμος
Τεχνικός Διευθυντής: Ηλίας Μαστορέας
ΑΕ Γαργαλιάνων: Κώστας Λαμπρόπουλος
ΑΟ Μεθώνης: Βασίλης Κοσυφολόγος
ΑΟ Φυτειάς: Στράτης Μάρκου
Συνεργάτης: Μιχάλης Γεωργιόπουλος

B΄ ΤΟΠΙΚΗ
Πρεμιέρα με πέντε αγώνες

Αρχίζει σήμερα το πρωτάθλημα της Β΄ Τοπικής κατηγορίας το οποίο θα διεξαχθεί με την συμμετοχή 25 ομάδων (χωρισμένων  σε 2 ομίλους  – ο 1ος όμιλος έχει 13 ενώ ο 2ος 12, καθώς αποχώρησε ο ΑΟ Στενωσιάς).
Στον 1ο όμιλο, αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν ο Μεσσηνιακός, ο Διαγόρας Κοπανακίου, ο ΠΑΟ Καλού Νερού, ο Ηρακλής Κυπαρισσίας και η ΑΕΚ Καλαμάτας. Βέβαια, και οι υπόλοιπες ομάδες παρουσιάζονται ενισχυμένες και προβλέπεται συναρπαστικό  πρωτάθλημα.
Στον 2ο όμιλο, πρωταγωνιστικούς στόχους έχουν θέσει η Θύελλα Χαρακοπιού, ο Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου, ο Πανιώνιος, ο ΑΣ Φυτειάς, ο ΠΑΟ Καλλιθέας, η Δόξα Καλαμάτας, ο Παναθηναϊκός  Καλαμάτας.
Το σημερινό πρόγραμμα  περιλαμβάνει πέντε  αγώνες. Στον 1ο όμιλο ο Μεσσηνιακός φιλοξενεί τον ΠΑΟ Καλού Νερού, ο Ηρακλής Κυπαρισσίας «κοντράρεται» με το Διαγόρα Κοπανακίου, ενώ ο Νέος Άρις αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο Πλατέος στο γειτονικό ντέρμπι.
Στον 2ο όμιλο τώρα, η Θύελλα Χαρακοπιού «συγκρούεται» με τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου, ενώ η ΑΕ Λογγάς  περιμένει τον ΑΟ Πατίστα.

Οι διαιτητές των αγώνων της πρεμιέρας στους 2 ομίλους
Αναλυκτικά οι συναντήσεις της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος  Β΄ Τοπικής κατηγορίας, που διεξάγονται αυτό το Σαββατοκύριακο και τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου, με τους διαιτητές και τους βοηθούς  που τις «σφυρίζουν», έχουν ως εξής:
Σήμερα – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Άριος
Νέος Άρις – Ατρόμητος Πλατέος: Στ. Τσαούση, Θ. Τζιαμουράνης, Π. Κομπιλίρης
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Διαγόρας Κοπανακίου: Ηλ. Ρέκκας, Χρ. Γεωργαντάς, Δ. Σταυρόπουλος
Γήπεδο Μεσσηνιακού «Στ. Παπαδόπουλος»
Μεσσηνιακός – ΠΑΟ Καλού Νερού: Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος, Γ. Βανικιώτης
Δημοτικό Γήπεδο Λογγάς
ΑΕ Λογγάς – ΑΟ Πατίστα: Ευστ. Ζαρακοβίτης, Αντ. Μιχαλόπουλος, Η. – Β. Ρηγοπούλου
Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης
Θύελλα Χαρακοπιού – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου: Δ. Πλακογιάννης, Ι. Γιαννέτσος, Ερβ. Τζεμάλι

Κυριακή  1 Οκτωβρίου – 12.00 μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
ΑΕΚ Καλαμάτας – Κεραυνός Καλαμάτας: Κ. Αντωνόπουλος, Στ. Τσαούση, Δ. Ταβουλαρέας
Δημοτικό Γήπεδο Ανδρούσας «Β. Μαλαφέκας»
Πανευαϊκός – Αστέρας Αρφαρών: Δ. Νίκας, Δ. Σταυρόπουλος, Κ. Βοσνάκης
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
ΑΣ Φυτειάς – ΠΑΟ Καλλιθέας: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Π. Κομπιλίρης, Η. Ρηγόπουλος
4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Βαλύρας
Αστέρας Βαλύρας – ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας: Κ. Αντωνόπουλος, Αντ. Μιχαλόπουλος, Η. – Β. Ρηγοπούλου
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
7.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Δόξα Καλαμάτας – Πανιώνιος: Ηλ. Νικολόπουλος, Χ. Τσοπανάκης, Θ. Τζιαμουράνης

Δευτέρα  2 Οκτωβρίου – 6.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
ΑΟ Νέδουσα – Πράσινα Πουλιά: Ηλ. Ρέκκας, Ερβ. Τζεμάλι, Γ. Γαλακούτης
Ρεπό:  Παπαφλέσσας Άμφειας, Παναθηναϊκός Καλαμάτας
·Ο αγώνας Δαναού – ΑΟ Στενωσιάς ματαιώνεται.

ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
Οι προπονητές  των 25 ομάδων (ο ΑΟ Στενωσιάς αποχώρησε από το πρωτάθλημα) της Β΄ Τοπικής κατηγορίας είναι οι εξής:
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Αρφαρών: Γιώργος Γιαννακούντζος
Συνεργάτης: Φίλιππος Μητσόπουλος
Μεσσηνιακός: Σταύρος Χριστόπουλος
Νέος Άρις: Παναγιώτης Μαρκόπουλος
Διαγόρας Κοπανακίου: Γιάννης Αντωνόπουλος
Παπαφλέσσας Άμφειας: Αντώνης Παπαγιαννόπουλος
ΠΑΟ Καλού Νερού: Σάκης  Διονυσόπουλος
Ηρακλής Κυπαρισσίας: Δημήτρης Καραχάλιος
Αστέρας Βαλύρας: Τάκης Βασιλόπουλος
Συνεργάτης: Χρήστος  Κουμουράς
Πανευαϊκός: Δημήτρης Κοντόπουλος (θα έχει διπλό ρόλο προπονητής – παίκτης).
Ατρόμητος Πλατέος: Βασίλης Τσιλίκος, Δημήτρης Παυλόπουλος
ΑΕΚ Καλαμάτας: Γιώργος Κωνσταντόπουλος – Κυριάκος  Κουνής
Κεραυνός Καλαμάτας: Γιώργος Γκέγκας
ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας: Γιάννης Ζαπρόπουλος.

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Χαρακοπιού: Παντελής  Τσιγαρίδης
Πανιώνιος: Γιώργος Χουλιάρας
Συνεργάτης: Χρήστος Οικονομίδης
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου: Αλέκος Λυκοτραφίτης
ΑΕ Λογγάς: Νίκος Μανιατέας
ΑΟ Πατίστα: Θανάσης Αντωνόπουλος
ΑΣ Φυτειάς Βαγγέλης Σκουρλέτης
ΠΑΟ Καλλιθέας: Γιώργος Λύγκρης
Δόξα Καλαμάτας: Μιχάλης Βούλγαρης – Παναγιώτης  Πεφάνης
Δαναός: Πέτρος Δημόπουλος
Πράσινα Πουλιά: Τάσος Χαρίτος
Παναθηναϊκός Καλαμάτας: Παναγιώτης Στάθης
ΑΟ Νέδουσα: Μιλτιάδης Μαυροειδής