Σέντρα στην Β’ τοπική το Σαββατοκύριακο, 2η αγωνιστική στην Α’ τοπική

 

f45d655575e97f094813cafeb5b8ded9_L


Μετά το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής που ξεκίνησε το περασμένο Σαββατοκύριακο, το προσεχές Σαββατοκύριακο θα έχουμε πρεμιέρα και στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής. Η φετινή διοργάνωση θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους και αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον καθώς οι ομάδες θα αγωνιστούν με… τέσσερις πιθανούς προορισμούς.
Και αυτό γιατί από την επόμενη σεζόν θα έχουμε την δημιουργία της Α1 κατηγορίας. Στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ τοπικής λοιπόν οι ομάδες θα παίξουν για την άνοδο στην α’ τοπική, για την άνοδο στην Α1 κατηγορία, για την παραμονή στην Β’ τοπική και φυσικά για την αποφυγή του υποβιβασμού στην Γ’ τοπική.
Το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο με τα ματς της 2ης αγωνιστικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ
2η αγωνιστική

Εθνικός Μελιγαλά – Εράνη
Γήπεδο Μελιγαλά, 4.30 μ.μ.
Ομόνοια – Φαραί
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4.30 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών – Πάμισος
Γήπεδο Αρφαρών, 4.30 μ.μ.
Απόλλωνας Καλ. – Δώριο
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 7.30 μ.μ.

Κυριακή
Σπεργογεία – Κυπαρισσία
Γήπεδο Σπερχογείας, 4.30 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου – Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο Πύλου, 4.30 μ.μ.
Τέλλος Αγρας – Ανδρούσα
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4.30 μ.μ.
Μεθώνη – Διαβολίτσι
Γήπεδο Μεθώνης, 4.30 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Σάββατο
Ηρακλής Κυπ. – Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.
Βαλύρα – Νέος Αρις
Γήπεδο Βαλύρας, 4.30 μ.μ.
Πανθουριακός – ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Σπερχογείας, 4.30 μ.μ.
Κεραυνός Καλ. – Αμφεια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7.30 μ.μ.

Κυριακή
Ηρακλής Καλ. – Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4.30 μ.μ.
Μάνεσι – Δόξα Καλ.
Γήπεδο Μάνεσι, 4.30 μ.μ.
Αβία – Ασπρόχωμα
Γήπεδο Κάμπου, 4.30 μ.μ.

2ος όμιλος
1η αγωνιστική

Σάββατο
Λογγά – Κορώνη
Γήπεδο Λογγά, 4.30 μ.μ.
Αίας Καλ. – Βλαχόπουλο
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4.30 μ.μ.
Χανδριναϊκός – Πανιώνιος Καλ.
Γήπεδο Σουληναρίου, 4.30 μ.μ.

Κυριακή

Ολυμπιακός Αν. – Πατίστα
Γήπεδο Μεσσήνης, 4.30 μ.μ.
Παναθηναϊκός Καλ. – Πεταλίδι
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4.30 μ.μ.
Χώρα – Βέργα
Γήπεδο Χώρας, 4.30 μ.μ.
Μιλτιάδης – Καλλιθέα
Γήπεδο Πύργου, Τριφυλίας, 4.30 μ.μ.

notosport