Σέντρα το Σαββατοκύριακο για τις ομάδες Α’, Α1 και Β’ τοπικής

a74aab60ea2b16c9a73e9235b1e73055_L


Σε ρυθμούς πρωταθλήματος κινούνται όλες οι ομάδες των τοπικών πρωταθλημάτων, καθώς το ερχόμενο Σαββατοκύριακο έχουμε σέντρα στις 3 από τις 4 κατηγορίες, σε Α’, Α1 και Β’ τοπική.

Το ενδιαφέρον των φίλων του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου είναι στραμμένο στο παιχνίδι της Α’ τοπικής, που θα διεξαχθεί το προσεχές Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, ανάμεσα στον Πανθουριακό και τον Πάμισο. Υπενθυμίζουμε ότι οι δύο ομάδες ήταν από τις πρωταγωνίστριες και στο πρωτάθλημα της προηγούμενης σεζόν, όπου κατάφεραν να τερματίσουν στην ίδια θέση της βαθμολογίας, την 3η με τον Πανθουριακό να είναι καλύτερος στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Το πρωτάθλημα της Α1 αναμένεται να είναι συναρπαστικό, όπως και τα προηγούμενα, μιας και οι πιο πολλές ομάδες παρουσιάζονται πιο ενισχυμένες. Ανάλογη φαίνεται πως θα είναι και η εικόνα στους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας, όπου αρκετές ομάδες ενισχύθηκαν και πιο πολλές είναι αυτές που έχουν βάλει στόχο την άνοδο. Να σημειωθεί ότι ένα ματς, αυτό μεταξύ Νέδουσας Αλαγονίας και Πρασίνων Πουλιών, θα γίνει τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της πρεμιέρας στις τρεις κατηγορίες, έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 30/9

Πανθουριακός – Πάμισος

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 4.30 μ.μ.

Αναγέννηση – Μιλτιάδης

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 4.30 μ.μ.

ΑΟ Φαραί – Ανδρούσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7.30 μ.μ.

Κυριακή 1/10

Τέλλος Αγρας – Ολυμπιακός Καλ.

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4.30 μ.μ.

Διαβολίτσι – Εράνη

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 4.30 μ.μ.

Κυπαρισσία – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

Σπερχογεία – Ομόνοια

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”, 4.30 μ.μ.

Απόλλωνας – Ασπρόχωμα

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 4.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 30/9

Αίας – Δώριο

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4.30 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης – ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο Μικρομάνης, 4.30 μ.μ.

ΑΕ Μάνης – ΑΕ Γαργαλιάνων

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Κυριακή 1/10

Κορώνη – Ολυμπιακός Αν.

Γήπεδο Κορώνης, 4.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός – ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Σουληναρίου, 4.30 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. – Χώρα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4.30 μ.μ.

Πεταλίδι – Μεθώνη

Γήπεδο Πεταλιδίου, 4.30 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 30/9

Νέος Αρις – Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Αριος, 4.30 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ. – Κοπανάκι

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

Μεσσηνιακός – Καλό Νερό

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 4.30 μ.μ.

Κυριακή 1/10

ΑΕΚ Καλαμάτας – Κεραυνός

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 12 μ.

Πανευαϊκός – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Ανδρούσας, 12 μ.

Αστέρας Βαλύρας – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Βαλύρας, 4.30 μ.μ.

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 30/9

ΑΕ Λογγά – Πατίστα

Γήπεδο Λογγάς, 4.30 μ.μ.

Θύελλα Χαρακοπιού – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Κορώνης, 4.30 μ.μ.

Κυριακή 1/10

ΑΣ Φυτειάς – Καλλιθέα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 12 μ.

Δαναός – Στενωσιά

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Δόξα – Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7.30 μ.μ.

Δευτέρα 2/10

Νέδουσα – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Ρεπό: Παναθηναϊκός