ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Μάχες κορυφής στην Α τοπική

 

DSC_8837


Ντέρμπι κορυφής περιλαμβάνει η 6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ τοπικής, καθώς οι πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα αναμετρώνται μεταξύ τους.

Συγκεκριμένα, το αήττητο Διαβολίτσι που βρίσκεται στην 3η θέση, θα υποδεχτεί τον επίσης αήττητο Απόλλωνα Καλαμάτας, που μαζί με τον Πάμισο, είναι στην πρώτη θέση και στο + 2 από τον ΑΟΔ. Ο Πάμισος υποδέχεται την 4η Ανδρούσα (μαζί με τον Πανθουριακό), η οποία έχει 4 νίκες και 1 ήττα και απέχει 3 βαθμούς από την κορυφή. Ο Πανθουριακός θα υποδεχτεί την Ομόνοια που δεν έχει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα.

Στην Α1 τοπική η Α.Ε. Μάνης, που οδηγεί την κούρσα, παίζει με την 7η Α.Ε. Αβίας στην κοινή τους έδρα στον Κορδία.

Στη Β’ τοπική θα διεξαχθεί η 6η αγωνιστική και στο 1ο όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση στην Κυπαρισσία ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή, που είναι στη δεύτερη θέση και το Καλό Νερό που έχει κάνει το 5 στα 5.

Στον δεύτερο όμιλο, Βλαχόπουλο, Δόξα Καλαμάτας και Θύελλα Χαρακοπιού, ισοβαθμούν στην κορυφή, με τις δύο τελευταίες να παίζουν μεταξύ τους την Κυριακή στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, ενώ το Βλαχόπουλο θα παίξει εκτός με την Α.Ε. Λογγάς που είναι 2 βαθμούς μακριά από την πρώτη θέση.

Αυτό το Σαββατοκύριακο ξεκινά και το πρωτάθλημα της Γ’ τοπικής στο οποίο μετέχουν 10 ομάδες. Η πρεμιέρα θα διεξαχθεί σε τρεις δόσεις, με δύο παιχνίδια το Σάββατο, ισάριθμα την Κυριακή και ένα τη Δευτέρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Αναγέννηση Παραλίας – Ασπρόχωμα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Εράνη – Μιλτιάδης

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

ΑΟ Φαραί – Σπερχογεία

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Κυπαρισσία – Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Πανθουριακός – Ομόνοια

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Πάμισος – Ανδρούσα

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Μεθώνη – ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός – Κορώνη

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Πεταλίδι – Χώρα

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

ΑΕ Μάνης – ΑΕ Αβίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης – Δώριο

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. – Αίας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Ατρόμητος Πλατύ – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ. – Καλό Νερό

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Αμφεια – Κεραυνός

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”, 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας» 3 μ.μ.

Τετάρτη 8 Νοεμβρίου

Μεσσηνιακός – Νέος Αρις

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Ρεπό: Κοπανάκι

2ος όμιλος

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

ΑΣ Φυτειάς – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός Καλ. – Πανιώνιος

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

ΑΕ Λογγάς – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας – Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Δευτέρα 6 Νοεμβρίου

Νέδουσα – Δαναός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5.30 μ.μ

Στενωσιά – Πατίστα 0-3 (α.α)

Ρεπό: Καλλιθέα

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Θύελλα Μερόπης – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Θύελλα Παραλίας – Εθνικός Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Α.Ο. Χατζή – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Σουληναρίου, 11 π.μ.

Ικαρος – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Δευτέρα 6 Νοεμβρίου

Λέικα – Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.