ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Τα βλέμματα στη Μεσσήνη

 

9eeb5788f4a29fc353d666f2ede4afd3_l


Με τη διεξαγωγή της 15ης αγωνιστικής ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο ο πρώτος γύρος στην Α’ τοπική.

Το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στον 4ο της βαθμολογίας (μαζί με το Μιλτιάδη) Πάμισο και τη δεύτερη (μαζί με τον Πανθουριακό) Αναγέννηση Παραλίας, που θα διεξαχθεί την Κυριακή στις 3 μ.μ. στη Μεσσήνη.

Την ίδια μέρα και ώρα η πρωτοπόρος Καλαμάτα θα υποδεχτεί την Ανδρούσα, με την οποία ανταμώνει και σήμερα για το κύπελλο Μεσσηνίας.

Ο Πανθουριακός έχει δύσκολη εκτός έδρας αποστολή στους Γαργαλιάνους με αντίπαλο τον Τέλλο Αγρα και ο Μιλτιάδης στην Καλαμάτα με τον Α.Ο. Φαραί.

Στην Α1 τοπική ξεκινά ο δεύτερος γύρος (14η αγωνιστική), με τη Σπερχογεία που οδηγεί την κούρσα, να φιλοξενείται από τον 4ο (μαζί με τον Αίαντα) Ηρακλή Καλαμάτας.

Η δεύτερη Ομόνοια παίζει επίσης εκτός έδρας με τον Αστέρα Μικρομάνης, όπως επίσης και Δώριο (3ο στη βαθμολογία) με το Νέο Αρι και ο Αίαντας (με Χανδριναϊκό).

Στη Β’ τοπική θα διεξαχθεί η 13η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και η 11η στον δεύτερο όμιλο.

Στον πρώτο όμιλο η πρωτοπόρος Μάνη θα παίξει την Κυριακή στον Κορδία με τη Θύελλα Μερόπης, ενώ νωρίτερα το Σάββατο θα γίνει το ντέρμπι ανάμεσα στη δεύτερη της βαθμολογίας Α.Ε. Γαργαλιάνων και τον τρίτο Παπαφλέσσα Αμφειας.

Στον δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος Μεθώνη αγωνίζεται την Κυριακή στη Μεσσήνη με την «Ακαδημία Πάμισος» και ο δεύτερος Πανιώνιος την ίδια μέρα εκτός με τον Πατίστα.

Στη Γ’ τοπική η 12η αγωνιστική ξεκινά τη Δευτέρα και ολοκληρώνεται την Τετάρτη, με το Δαναό που είναι στην πρώτη θέση να έχει ρεπό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

A’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

Απόλλωνας Καλαμάτας – Εράνη

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας – Ολυμπιακός Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί – Μιλτιάδης

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

Καλαμάτα – Ανδρούσα

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.

Τέλλος Άγρας – Πανθουριακός

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Πάμισος – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

Νέος Άρις – Δώριο

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός – Αίας

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας – Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

Αστέρας Μικρομάνης – Ομόνοια

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας –  Σπερχογεία

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

ΑΕ Γαργαλιάνων – Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ηρακλής Κυπαρισσίας –  Πανευαϊκός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου – Καλό Νερό

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

ΑΕΚ Καλαμάτας. –  Κεραυνός

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 12 μ.

ΑΕ Μάνης – Θύελλα Μερόπης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ

2ος όμιλος

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

Ακαδημία Πάμισος – Μεθώνη

Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

Πατίστα – Πανιώνιος

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.

ΑΣ Φυτειάς – Καλλιθέα

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Θύελλα Χαρακοπιού – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Στενωσιά – ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Α.Ε. Λογγάς – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου

Λέικα – Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

 καρος – Βέργα

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Νέδουσα – Θησέας

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Τετάρτη 18 Ιανουαρίου

ΑΠΣ Αρις – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Ερμής Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.

 

Ρεπό: Δαναός