Η Κυπαρισσία έκανε το «3 στα 3″ με εντός έδρας νίκη 4-0 απέναντι στον Πανθυρεατικό [εικόνες]

1

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων για την 3η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική  για τον 13ο όμιλο ΕΠΣ. Μείνετε συντονισμένοι και παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων:

Γήπεδο Αργους

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου – ΑΕ Σπάρτης 1-3  (83′ Καστρίτης-16′ Σεμερτζίδης, 42′ Αναστασάκος, 58′ Τσούκλης) ΤΕΛΙΚΟ

Με δέκα παίκτες η Σπαρτη από το 30′

Η ομάδα του ΠΑΟΚ έχασε πέναλτι στο 35′

Τον αγώνα στο Αργος διαιτητεύει ο Φώτης από την Εύβοια με βοηθούς τους Κωνστάντιο και Τακόπουλο, από τον ίδιο σύνδεσμο. Παρατηρητής θα είναι ο Βούλγαρης από τον Πειραιά.

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Κυπαρισσία – Πανθυρεατικός: 4-0 (10′,15′ Κόλλιας, 30′ Παπαγεωργίου, 70′ Παναγόπουλος)

Ο Χρήστος Μανούρας από τα Τρίκαλα διαιτητεύει το παιχνίδι της Κυπαρισσίας με τον Πανθυρεατικό με βοηθούς τους Μ. Δόση και Α. Φωτόπουλο από την Αθήνα. Παρατηρητής ο Τριανταφύλλης από την Αχαΐα.

Α’ ημίχρονο

Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα της Κυπαρισσίας στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι το 30′ η Κυπαρισσία είχε πολύ καλή εμφάνιση, με πολύ πάθος και επέβαλε τον δικό της ρυθμό, χωρίς να απειληθεί ιδιάιτερα. Με δύο γκολ του Νίκου Κόλλια στο 10′ και στο 15′ βρέθηκε νωρίς μπροστά στο σκορ, ενώ ο ίδιος παίκτης έδωσε την πάσα στον Παπαγεωργίου και με ωραίο πλασέ έκανε το 3-0.

Β’ ημίχρονο

Ένταση μετά την επίτευξη του γκολ από τον Φώτη Παναγόπουλο στο 70′, αφού πανυγήρισε επιδεικτικά μπροστά από τον πάγκο του Πανθυρεατικού, και αντικαταστάθηκε από τον προπονητή της Κυπαρισσίας. Ενώ προκλητική ήταν η στάση του προπονητή του Πανθυρεατικού προς την εξέδρα.