Τελικό αποτέλεσμα: Σπάρτη – Κυπαρισσία 2-1

a60ab0ff66e01d5025adfcbf794544f3_L

Μετά το τελικό 2-1 υπερ της Σπάρτης, αν οι δύο ομάδες κερδίσουν τους εναπομείναντες αγώνες πάμε σε ΜΟΝΟ αγώνα μπαράζ σε ουδέτερο γήπεδο.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Α.Ε. Σπάρτη – Κυπαρισσία για την 4η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική  για τον 13ο όμιλο ΕΠΣ.

Ασφυκτικά γεμάτο το γήπεδο λίγη ώρα πριν από τη σέντρα, παρουσία του Δημήτρη Γιαννακόπουλου.

Διαιτητής

Άγγελος Ευαγγέλου από την ΕΠΣ Αθήνας, βοηθοί οι Παναγιώτης Αργυρός, Σπυρίδων Νικολάδος από την ίδια Ένωση, παρατηρητής διαιτησίας ο Γεώργιος Σταθόπουλος από την ΕΠΣ Αχαΐας.

Συνθέσεις

A.E. Σπάρτη: Γαρόζης, Πρασσάς, Πανάκης, Σπηλιωτόπουλος, Κόπελας, Χοτζάϊ, Τσούκλης, Σεμερτζίδης, Γεωργακόπουλος, Χαλίλι,  Αναστασάκος.

A.O. Κυπαρισσία: Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Ντιόπ, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Θεωδορακόπουλος, Καραντζούλιας, Παναγόπουλος Φ., Γεωργιόπουλος, Παπαγεωργίου Χ.

Α’ ημίχρονο

1-0 για τη Σπάρτη στο 6′ με τον Σεμερτζίδη να κάνει το 1- 0 μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

10′ Σουτ του Χοτζάϊ περνά έξω από την εστία του Ντουγέρογλου.

11′ Ντουγέρογλου διώχνει σε κόρνερ μπροστά από τους επιθετικούς της ΑΕΣ, Σεμερτζίδης από δεξιά το πρώτο κόρνερ.

18′ Λυδιώτης εκτελεί για τους φιλοξενούμενους.

20′ Kίτρινη ο Χ. Παπαγεωργίου, πρώτη για τους φιλοξενούμενους.

24′ Ανάποδη κεφαλιά και ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

27′ Σεμερτζίδης από δεξιά εκτελεί απευθείας, βγάζει ο Ντουγέρογλου.

29′ Δεύτερο κόρνερ από δεξιά, Αναστασάκος ο τελικός αποδέκτης της μπάλας σουτάρει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ντουγέρογλου.

32′ Σεμερτζίδης στο 32′ εκτελεί από δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

34′ Κεφαλιά ο Τσούκλης, μπλοκάρει ο Ντουγέρογλου.

34′ Κίτρινη κάρτα ο Τσούκλης, από μία για κάθε ομάδα.

35′ Πρώτο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, κεφαλιά από τον Παπαγεωργίου στο πρώτο δοκάρι, καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

44′ Το 2 – 0 για τη Σπάρτη και το γήπεδο φλέγεται.

Ο Ντουγέρογλου έχει σώσει και σήμερα σε 3-4 περιπτώσεις την Κυπαρισσία αλλά η Α.Ε. Σπάρτη κατέφερε να πετύχει δυο γκολ που την έχουν βάλει στη θέση του οδηγού για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Β’ ημίχρονο

46′ Πρώτο κόρνερ για τους γηπεδούχους από δεξιά με Σεμερτζίδη

49′ Γεωργακόπουλος τη σέντρα από δεξιά, Αναστασάκος τη κεφαλιά

58′ Κόρνερ από δεξιά για την ΑΕΣ με τον Σεμερτζίδη, Πρασσάς σουτάρει πάνω από την εστία του Ντουγέρογλου

61′ Κίτρινη ο Ντιόπ

62′ Γεωργακόπουλος βγαίνει, Πετρόπουλος μπαίνει

68′ ‘Εχει πέσει ο ρυθμός

72′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Σεμερτζίδη από δεξιά, Πρασσάς ωραίο σουτ από τα 35′ μέτρα αποκρούει ο Ντουγέρογλου

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να κάνουν το 3 – 0

75′ Θεωδορακόπουλος με τρομερό σουτ κάνει το 2 – 1, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν αυτό που ήθελαν.

76′ Πολυκρέτης στη θέση του Πρασσά

Τελικό σκορ 2-1

Το βίντεο ενδέχεται να έχει αρκετές διακοπές.

Ευχαριστούμε το report24 για τη διάθεση της μετάδοσης.