Αθλητικά

Απίστευτο και όμως ελληνικό – Διαιτητής αποβάλλει τον… βοηθό του και τον αντικαθιστά με φίλαθλο!

Ένα σκηνικό που δύσκολα συναντάς σε ποδοσφαιρικά γήπεδα, σε οποιοδήποτε επίπεδο, εκτυλίχθηκε σε αγώνα τοπικού πρωταθλήματος της Κεφαλλονιάς μεταξύ της Σάμης και της Εικοσιμίας, που έληξε με τελικό σκορ 1-1.

Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα inkefalonia.gr, ο διαιτητής της αναμέτρησης… απέβαλε τον έναν εκ των δύο βοηθών του και τον αντικατέστησε με έναν φίλαθλο.

Το όλο σκηνικό συνέβη επειδή στο ημίχρονο του αγώνα ο β’ βοηθός φέρεται να εξύβρισε ποδοσφαιριστή της γηπεδούχου ομάδας. Το συμβάν αντιλήφθηκε ο παρατηρητής της αναμέτρησης, ακολούθησε ένταση και το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια ώρα καθυστέρησης.

Τελικά, χρέη επόπτη ανέλαβε ένας φίλαθλος, μετά από συμφωνία και των δύο ομάδων.