Αθλητικά

Την άνοδο στην Α1 Τοπική πανηγύρισε ο Ηρακλής Κυπαρισσίας

ΤΗΝ άνοδο στην Α1 τοπική κατηγορία πανηγύρισε μετά την δεύτερη παράταση του αγώνα ο Ηρακλής Κυπαρισσίας.
Ο αγώνας μπαράζ πραγματοποιήθηκε μεταξύ των ομάδων ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ για την κατάληψη της τρίτης προνομιούχου θέσεων για την άνοδο στην Α1 κατηγορία, στο γήπεδο Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣ Μεσσηνίας.
Παρά τις 4 τουλάχιστον χαμένες ευκαιρίες και αποβολές παικτών με φάουλ στην δεύτερη παράταση ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Μπλάνας υπέδειξε πέναλντι το οποίο εκτέλεσε με επιτυχία ο Κόλλιας γράφοντας το 1-0, σκορ στο 118′ με το οποίο ο Ηρακλής εξασφάλισε την άνοδο στην νέα κατηγορία. Εξάλλοι πανηγυρισμοί στο γήπεδο της Ένωσης ενώ πλέον μετά την άνοδο του Καλονερού 2 τοπικές ομάδες θα αγωνίζονται από την νέα χρονιά στην Α1 κατηγορία.
Iκανοποιημένος από την μεγάλη επιτυχία της ανόδου δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο πρόεδρος του σωματείου Χρήστος Δημόπουλος ευχαριστώντας τους παίκτες και την τεχνική ηγεσία.