Εκπαίδευση

68 αριστούχους από την Πελοπόννησο βράβευσε η Eurobank

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε και φέτος στην Τρίπολη η τελετή βράβευσης των αριστούχων αποφοίτων των Νομών Αρκαδίας, Αργολίδας, Ηλείας, Λακωνίας, Μεσσηνίας και Κορινθίας, στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του ομίλου Eurobank, «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία».

Η τελετή βράβευσης των συνολικά 68 μαθητών από την Πελοπόννησο έγινε το απόγευμα της Παρασκευής στο Αποστολοπούλειο Πνευματικό Κέντρο Τρίπολης, ενώ η αίθουσα ήταν κατάμεστη από γονείς, εκπαιδευτικούς και στελέχοι της Eurobank, οι οποίοι πήγαν να συγχαρούν τους επιτυχόντες μαθητές.

Το πρόγραμμα επιβράβευσης συμπληρώνει φέτος 15 χρόνια και γίνεται με την υποστήριξη του υπουργείου Παιδείας, Ερευνας και Θρησκευμάτων. Από το 2003 που ξεκίνησε, μέχρι και σήμερα έχει βραβεύσει συνολικά 16.835 αριστούχους μαθητές από όλη τη Ελλάδα. Το πρόγραμμα αφορά αποφοίτους που καταφέρνουν να συγκεντρώνουν τον μεγαλύτερο αριθμό μορίων πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, που είναι πάνω από 18.000, σε κάθε ένα από τα 1.800 γενικά και επαγγελματικά λύκεια που λειτουργούν στην Ελλάδα.

Η επιβράβευση του κάθε αριστούχου συνοδεύεται από το χρηματικό ποσό των 800 ευρώ.

Τα βραβεία της Eurobank για τους νομούς Αρκαδίας, Αργολίδας, Ηλείας, Κορινθίας, Λακωνίας και Μεσσηνίας έλαβαν οι εξής:

  1. Γεωργία Αγγέλη από το 1ο Γενικό Λύκειο Άργους
  2. Ευθυμία Αλειφέρη από το 2ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας
  3. Ευάγγελος – Παναγιώτης Αλεξανδρής από το ΕΠΑΛ Σπάρτης
  4. Σωτήριος Αποστολόπουλος από το Γενικό Λύκειο Φιλιατρών
  5. Ευσταθία-Δήμητρα Βαγγοπούλου από το Γενικό Λύκειο Νεμέας
  6. Δημήτριος Βόσσος από το Γενικό Λύκειο Λεχαινών
  7. Ευάγγελος Γεωργίου από το 1ο Γενικό Λύκειο Kιάτου
  8. Μαρία Γεωργοπούλου από το Γενικό Λύκειο Βαρθολομιού
  9. Αικατερίνη Γεωργουλοπούλου από το 3ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας
  10. Ελένη Δήμα από το Γενικό Λύκειο Βραχατίου
  11. Διονύσιος Δημητρέας από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Καλαμάτας – Εκπαιδευτήρια Μπουγά
  12. Θεώνη Εξηνταβελώνη από το 6ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας
  13. Νικόλαος-Ρωμανός Ζερβός από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Homo Educandus – Αγωγή
  14. Μαρία Φωτεινή Ζώγκου από το 3ο Γενικό Λύκειο Κορίνθου
  15. Μαρία Ιλεάνα Θεοφίλη από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Νέο Σχολείο”
  16. Χρυσούλα Καλλιμάνη από το Γενικό Λύκειο Χιλιομοδίου
  17. Ελένη-Ιωάννα Κανελλοπούλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Τρίπολης
  18. Αριστείδης Κατσαούνιας από το Γενικό Λύκειο Ανδραβίδας
  19. Ράκσι Κόπο από το Γενικό Λύκειο Μελιγαλά
  20. Μιχαήλ Κόσσυβας από το Γενικό Λύκειο Λεωνιδίου
  21. Απόστολος Κουριώτης από το 2ο Γενικό Λύκειο Άργους
  22. Χαραλαμπία Κρητικού από το 3ο Γενικό Λύκειο Πύργου “Pierre De Coubertin”
  23. Απόστολος Κυρέζης από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Αριστοτέλειο
  24. Ιωάννης Κωνσταντόπουλος από το Γενικό Λύκειο Κυπαρισσίας
  25. Δημήτριος Λαμπρόπουλος από το 2ο Γενικό Λύκειο Πύργου
  26. Δημήτριος Λιακόπουλος από το Γενικό Λύκειο Ξυλοκάστρου
  27. Μαρία-Ευφροσύνη Λιβανού από το Γενικό Λύκειο Νεάπολης
  28. Παναγιώτης Λιλής από το Γενικό Λύκειο Άστρους
  29. Σπυρίδων Μαργαρίτης από το 1ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας
  30. Νικόλαος Μαρκόπουλος από το 3ο Γενικό Λύκειο Τρίπολης
  31. Αργυρούλα Μαχαίρα από το Γενικό Λύκειο Κρανιδίου
  32. Γεώργιος-Στέφανος Μεϊδάνης από το Μουσικό Σχολείο Αργολίδας
  33. Κωνσταντίνα Μενύχτα από το 4ο Γενικό Λύκειο Πύργου
  34. Ιωάννης Μητσέλος από το 1ο Γενικό Λύκειο Πύργου
  35. Βερενίκη Μόρσινκ-Παλούμπα από το 3ο Γενικό Λύκειο Σπάρτης
  36. Χρήστος Μουτής από το 2ο Γενικό Λύκειο Σπάρτης
  37. Παναγιώτα Μπάζιου από το Γενικό Λύκειο Μεγαλόπολης
  38. Κλυταιμνήστρα Μπέλλιου από το Γενικό Λύκειο Τεγέας
  39. Αγγελική Μπερούκα από το 2ο ΕΠΑΛ Πύργου
  40. Διονύσιος Μπιζύμης από το 1ο Γενικό Λύκειο Μεσσήνης
  41. Ανδρέας Μπουλούμπασης από το 2ο ΕΠΑΛ Αμαλιάδας
  42. Δήμητρα Μπρέγιαννη από το Γενικό Λύκειο Πεταλιδίου
  43. Νικόλαος Νεοφώτιστος από το 1ο ΕΠΑΛ Κυπαρισσίας
  44. Κωνσταντίνος –Στυλιανός Νικολακόπουλος από το Γενικό Λύκειο Γαργαλιάνων
  45. Ελευθερία Νικολίτσα από το Γενικό Λύκειο Αγίας Τριάδας
  46. Ευστράτιος Ντιγκιρλάκης από το 1ο Γενικό Λύκειο Κορίνθου
  47. Αλέξανδρος Ντόκος από το 1ο Γενικό Λύκειο Ναυπλίου
  48. Κωνσταντίνα – Αθανασία Ξιξή από το 3ο Γενικό Λύκειο Άργους
  49. Γεωργία Παπαγιαννοπούλου από το Γενικό Λύκειο Πύλου
  50. Λεωνίδας-Παναγιώτης Παπαδάκος από το Γενικό Λύκειο Γυθείου
  51. Παναγιώτα Παπαδημητρίου από το 4ο Γενικό Λύκειο Τρίπολης
  52. Θεοδώρα Πατρινού από το 2ο Γενικό Λύκειο Αμαλιάδας
  53. Παναγιώτης Παυλέρος από το 1ο Γενικό Λύκειο Σπάρτης
  54. Γεώργιος Περόγαμβρος από το 2ο Γενικό Λύκειο Κορίνθου
  55. Ηλίας Πετρόπουλος από το 2ο Γενικό Λύκειο Τρίπολης
  56. Αφροδίτη Πέτρου από το Γενικό Λύκειο Λουτρακίου
  57. Γρηγόριος Πλεμμένος από το 4ο Γενικό Λύκειο Κορίνθου
  58. Ευαγγελία Σιέμπου από το Γενικό Λύκειο Λεβιδίου
  59. Μάριος Σούλη από το Γενικό Λύκειο Θουρίας
  60. Μαρία-Ελένη Σουλιώτη από το 2ο Γενικό Λύκειο Ναυπλίου
  61. Γεώργιος Σπυρόπουλος από το 4ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας
  62. Ιουλία Σταυροπούλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Αμαλιάδας
  63. Αθηνά Στεφανάκου από το Γενικό Λύκειο Μολάων “Θοδωρής Καλλιφατίδης”
  64. Χριστίνα Μαρία Στολάκη από το Γενικό Λύκειο Ζαχάρως
  65. Αλέξιος Συμεών από το 1o ΕΠΑΛ Αμαλιάδας
  66. Κωνσταντίνος Τερζής από το Γενικό Λύκειο Δερβενίου
  67. Γεώργιος Τσίπουρας από το Γενικό Λύκειο Γερακίου
  68. Κωνσταντίνος Χάιδας από το 1o ΕΠΑΛ Νεμέας
Δείτε Περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close