Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 14 έως 20 Οκτωβρίου) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Πελοποννήσου θα είναι, ανά Διεύθυνση Αστυνομίας, τα ακόλουθα:
Διεύθυνση Αστυνομίας Μεσσηνίας
Δευτέρα (14.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: : Καλαμάτα – Φλεσιάδα – Ποταμιά – Παλαιό Λουτρό- Κάτω Βούταινα- Βούταινα –Μάκραινα – Παλαιά Βρύση –Κουλκάδα -Κεφαλόβρυσο.
Τρίτη (15.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα –Καρνάσι – Δασοχώρι – Άνω Μέλπεια – (οικ. Διμάνδρα) – Σύρριζο – Στάσιμο- οικ.Μαρίνα (επιστροφή Διμάνδρα), Ψάρι-Χρυσοχώρι- Χαλκιάς- Κούβελα.
Τετάρτη (16.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα- Εύα- Αγριλιά- Αμφιθέα- Ανδρούσα- Καλογερόραχη- Ελληνοεκκλησιά- Τρίκορφο- Κλήμα.
Πέμπτη (17.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Πρόδρομος- Αγαλιανή – Κυπαρισσία –Φιλιατρά – Χριστιανοσύνη – Πλάτη – Περδικονέρι- Αρμενιοί – Βρύσες –Μουριατάδα –Σελλά και Αετός.
Παρασκευή (18.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Αχλαδοχώρι – Μαθία – Λύκισσα – Γαμβριά – Κόκκινο – Άνω Αμπελόκηποι – Κάτω Αμπελόκηποι – Εξοχικό – Ζιζάνι – Καπλάνι – Υάμεια.
Σάββατο (19.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα- Βασιλικό- Κόκλα- Κοπανάκι- Άγιος Γεώργιος- Ψάρι- Δώριο.