Αθλητικά

Έσπασαν οι έδρες στο πρωτάθλημα παλαιμάχων (φωτο)

Έσπασαν οι έδρες στα στα πέντε παιχνίδια που έγιναν από τα έξι του προγράμματος της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα παλαιμάχων Μεσσηνίας.

Την πιο ευρεία νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ ο οποίος επιβλήθηκε 5-1 της Θύελλας στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας ενώ στο ίδιο γήπεδο οι Γαργαλιάνοι επιβλήθηκαν 3-1 των Πράσινων Πουλιών.

Σπουδαία νίκη σημείωσε και ο Μεσσηνιακός στην Μεθώνη επικρατώντας 3-1 του Τσικλητήρα με γκολ που σημείωσαν οι Σακελλαρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Κουτσαντώνης. Τα περισσότερα γκολ σημειωθηκαν στον Μελιγαλά όπου η Ομόνοια νίκησε 6-4 τον Εθνικό ενώ ο Απόλλωνας πέρασε νικηφόρα απο το Πλατύ.

Τα αποτελέσματα:

Θύελλα Παραλίας – ΠΑΟΚ 1-5

Η Θύελλα προηγήθηκε με το Μερκούρη στο ξεκίνημα του ματς αλλά οι ασπρόμαυροι γύρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο με τέρματα των Αργυροπούλου, Σακκά και Γιακουμή για να πετύχουν ακόμα δύο στο δεύτερο ημίχρονο και να φτάσουν στην δεύτερη επιτυχία τους στη σεζόν.

Θύελλα Παραλίας: Φίλιος Μπάκας ελευθεράκης δρακόπουλος Γιαννακόπουλος αγγουράς Μερκούρης θ Μερκούρης ε. Λυμπερόπουλος λιαπάκης Κορομηλάς ενδεκάδα στεφανέας Βρεττάκος Θεοδωρακόπουλος φιλανδριανος ξινός β. κουβαλακης ξυνός γ.

ΠΑΟΚ Κώστας Σωτηρόπουλος βολάρης Κάτσος μουλιάτος Σακκάς Γιακουμής κουτής Αργυρόπουλος Γεωργακόπουλος Δρούγας Δ ενδεκάδα Δρούγας π κοκορόγιαννης Παυλόπουλος Μαστοράκης ζησιμάτος Βαλαβάνης Κωνσταντόπουλος

Πράσινα Πουλιά- AE Γαργαλιάνων 1-3

Η ΑΕ Γαργαλιάνων πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Παρότι βρέθηκε να χάνει από νωρίς στο γήπεδο της Δυτικής Παραλίας από τα Πράσινα Πουλιά με γκολ του Κυριαζή, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι. Ισοφάρισε πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με τον Κωνσταντακόπουλο και έκανε την ανατροπή στην επανάληψη με τους Κυριακόπουλο, Λακριντή.

Πράσινα Πουλιά: Αλευράς Παναγόπουλος Α., Παναγόπουλος Δ., Κόντος, Μπάρας, Κουρεντζής, Κάππος, Καραφλός, Κυριαζής, Γκούζος, Πατικόπουλος (11άδα), Μάλαμας, Κούτρης, Αντωνέας, Κουτσαντώνης, Καράγιωργας

ΑΕ Γαργαλιάνων: Μανωλόπουλος, Μαντάς, Καραχάλιος, Ανδρικόπουλος, Τσέκερης, Νικολόπουλος, Διακουμόπουλος, Κυριακόπουλος, Λακριντής, Κωνσταντακόπουλος, Πετρόπουλος (11άδα), Λουστρόπουλος, Βλαχάκης.

Εθνικός Μελιγαλά – Ομόνοια 4-6

Τσικλητήρας Πύλου- Μεσσηνιακός 1-3

Πλατύ- Απόλλων Καλ. 0-2