Αθλητικά

Δαϊκλής-ΓΣ Γαργαλιάνων 74-58: Με “τρελό” 4ο δεκάλεπτο (29-11) η νίκη αλλά και η διαφορά

50458626d35511b700c889eebad628e8_XL

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο για τον Δαϊκλή Καλαμάτας που επικράτησε, σε ένα από τα σημαντικότερα ματς της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, του φιλόδοξου ΓΣ Γαργαλιάνων με 74-58.

Βεβαίως, ήταν οι φιλοξενούμενοι που στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης είχαν το «πάνω χέρι» ωστόσο στην επανάληψη και κυρίως στο τελευταίο εξάλεπτο τα πάντα άλλαξαν.

Είναι χαρακτηριστικό πως στο 34΄το σκορ ήταν 54-52 για το καλαματιανό σωματείο που «κλείδωσε» την ομάδα του Σπύρου Ψυχογιού και βρήκε λύσεις στην επίθεση πανηγυρίζοντας μια σπουδαία, από κάθε άποψη, νίκη.

ΔΑΙΚΛΗΣ-ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 74-58

Δεκάλεπτα: 8-17, 29-32, 45-47, 74-58

Διαιτητές: Σχοινάς-Μπακετέας

ΔΑΙΚΛΗΣ: Κοτσιλιέρης 2, Περσόπουλος 10(1), Κοτροκόης 6, Ξυπόλητος 2, Μέμμος 5(1), Καραμπάγιας 9(1), Λαγός 5, Φωτάκης 10, Δ. Καλογερόπουλος 25

ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Ψυχογιός): Π. Γερμανός 14(3), Πετρόπουλος 4, Τσαγκάρης 5, Μπουγάτσος, Γιαννόπουλος, Τσαγκάνης 12(1), Α. Γερμανός 13(3), Αλεξίου, Ανδρινόπουλος, Ανδρώνης, Κουτουλογένης, Καμπύλης 10