Αθλητικά

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ

Στις 14 Ιουνίου ξεκινά στη Ρωσία το φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο και η ΕΡΤ θα μεταδώσει φυσικά όλους τους αγώνες.

Έτσι, 12 ημέρες απομένουν για να γίνει η σέντρα στο Ρωσία – Σαουδική Αραβία, το εναρκτήριο ματς της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στο Λουζνίκι Στάντιουμ (Luzhniki Stadium) της Μόσχας, το γήπεδο όπου θα γίνει και ο τελικός της 15ης Ιουλίου.

Το πρόγραμμα αναλυτικά:

 
Πέμπτη 14/6    18:00 Ρωσία – Σαουδική Αραβία    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/6    15:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη    ΕΡΤ1    Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/6    18:00 Μαρόκο – Ιράν    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/6    21:00 Πορτογαλία – Ισπανία    ΕΡΤ1    Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/6    13:00 Γαλλία – Αυστραλία    ΕΡΤ1    Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/6    16:00 Αργεντινή – Ισλανδία    ΕΡΤ1    Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/6    19:00 Περού – Δανία    ΕΡΤ1    Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/6    22:00 Κροατία – Νιγηρία    ΕΡΤ1    Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/6    15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία    ΕΡΤ1    Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/6    18:00 Γερμανία – Μεξικό    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/6    21:00 Βραζιλία – Ελβετία    ΕΡΤ1    Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/6    15:00 Σουηδία – Νότια Κορέα    ΕΡΤ1    Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/6    18:00 Βέλγιο – Παναμάς    ΕΡΤ1    Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/6    21:00 Τυνησία – Αγγλία    ΕΡΤ1    Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/6    15:00 Κολομβία – Ιαπωνία    ΕΡΤ1    Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/6    18:00 Πολωνία – Σενεγάλη    ΕΡΤ1    Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/6    21:00 Ρωσία – Αίγυπτος    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/6    15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/6    18:00 Ουρουγουάη – Σ. Αραβία    ΕΡΤ1    Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/6    21:00 Ιράν – Ισπανία    ΕΡΤ1    Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/6    15:00 Δανία – Αυστραλία    ΕΡΤ1    Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/6    18:00 Γαλλία – Περού    ΕΡΤ1    Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/6    21:00 Αργεντινή – Κροατία    ΕΡΤ1    Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/6    15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/6    18:00 Νιγηρία – Ισλανδία    ΕΡΤ1    Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/6    21:00 Σερβία – Ελβετία    ΕΡΤ1    Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/6    15:00 Βέλγιο – Τυνησία    ΕΡΤ1    Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/6    18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό    ΕΡΤ1    Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/6    21:00 Γερμανία – Σουηδία    ΕΡΤ1    Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/6    15:00 Αγγλία – Παναμάς    ΕΡΤ1    Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/6    18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη    ΕΡΤ1    Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/6    21:00 Πολωνία – Κολομβία    ΕΡΤ1    Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/6    17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία    ΕΡΤ1    Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/6    17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος    ΕΡΤ2    Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/6    21:00 Ισπανία – Μαρόκο    ΕΡΤ1    Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/6    21:00 Ιράν – Πορτογαλία    ΕΡΤ2    Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/6    17:00 Δανία – Γαλλία    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/6    17:00 Αυστραλία – Περού    ΕΡΤ2    Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/6    21:00 Νιγηρία – Αργεντινή    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/6    21:00 Ισλανδία – Κροατία    ΕΡΤ2    Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/6    17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία    ΕΡΤ1    Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/6    17:00 Μεξικό – Σουηδία    ΕΡΤ2    Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/6    21:00 Σερβία – Βραζιλία    ΕΡΤ1    Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/6    21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα    ΕΡΤ2    Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/6    17:00 Σενεγάλη – Κολομβία    ΕΡΤ1    Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/6    17:00 Ιαπωνία – Πολωνία    ΕΡΤ2    Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/6    21:00 Αγγλία – Βέλγιο    ΕΡΤ1    Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/6    21:00 Παναμάς – Τυνησία    ΕΡΤ2    Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/6    17:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/6    21:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/7    17:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7    21:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/7    17:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/7    21:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/7    17:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/7    21:00 Φάση των «16»    ΕΡΤ1    Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/7    17:00 Προημιτελικός    ΕΡΤ1    Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/7    21:00 Προημιτελικός    ΕΡΤ1    Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/7    17:00 Προημιτελικός    ΕΡΤ1    Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/7    21:00 Προημιτελικός    ΕΡΤ1    Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/7    21:00 Ημιτελικός    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/7    21:00 Ημιτελικός    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/7    17:00 Μικρός τελικός    ΕΡΤ1    Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/7    18:00 Τελικός    ΕΡΤ1    Luzhniki Stadium, Μόσχα

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.