![](https://www.gargalianoionline.gr/wp-content/uploads/2024/02/Jazz-Concert_Feb-2024_POST-768x768-1.jpg)
Το Δημοτικό Ωδείο Καλαμάτας θα φιλοξενήσει μια βραδιά με Jazz μουσική, στην αίθουσα συναυλιών του, το Σάββατο (24 Φεβρουαρίου 2024), στις 20:30
Η αίθουσα του Ωδείου μετατρέπεται σε “καλλιτεχνικό καφενείο” φιλοξενώντας ένα Jazz κουαρτέτο που αποτελείται από σημαντικούς καλλιτέχνες στον χώρο της Jazz μουσικής σκηνής.
H τραγουδίστρια Σοφία Μπράιλα, ο πιανίστας Τρύφωνας Τύπου, ο κοντραμπασίστας Αρίωνας Γυφτάκης και ο ντράμερ Αναστάσης Γούλιαρης θα παρουσιάσουν γνωστά Jazz Standards σε πρωτότυπες ενορχηστρώσεις.
*Οι θέσεις είναι περιορισμένες
Η είσοδος είναι ελεύθερη