ΑθλητικάΓαργαλιάνοι

Μπάσκετ: Ήττα για τον Γ.Σ. Γαργαλιάνων στο πρώτο του παιχνίδι στην Γ’ Εθνική [εικόνες]

Οι παίκτες του Γ.Σ. Γαργαλιάνων προσπάθησαν, στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα

Η ομάδα των Γαργαλιάνων γνώρισε την ήττα με 81-71 από τον Ιόνιο Α.Σ. Κέρκυρας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής μπάσκετ των ανδρών, η αλλιώς National League 2, στο γήπεδο της Πύλου.

Οι παίκτες του Αντώνη Κούτρη δεν μπόρεσαν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα στο πρώτο τους παιχνίδι στην κατηγορία, όπου “πλήρωσαν” το κακό πρώτο ημίχρονο με πολλά εύκολα καλάθια χαμένα και την ευστοχία στα τρίποντα από την ομάδα της Κέρκυρας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Γαργαλιάνων παρουσιάστηκε βελτιωμένη, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα 10λεπτα: 16-22, 29-47 (ημ.), 50-63, 71-81.

Γ.Σ. Γαργαλιάνων (Αντώνης Κούτρης): Σίμοβιτς 25, Καραγιαννίδης 12, Σκλήβας 13, Γιαννόπουλος Δ., Παπουτσής 3 (1), Λαζαρίδης 13 (3), Γιαννακόπουλος 4, Κυριακόπουλος 1, Οικονομίδης, Ντεμερούκας, Γιαννόπουλος Π., Τσαγκάρης Ν..

Ιόνιος Α.Σ. (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Βαζούκης 33 (5), Γουίλσον 9 (1), Δειμέζης 9, Κατσαρός 7 (1), Στεμπάρης 6, Εφέπουλος 11 (2), Σπίνουλας 4, Βαζούκης 2, Τσιτσες, Προβατίδης, Καιτσιώτης.