Αθλητικά

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ξεχωρίζει το ματς Εθνικός – Πανθουριακός

Το παιχνίδι του Εθνικού με τον Πανθουριακό ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής.

Η ομάδα του Μελιγαλά είναι ιδιαίτερα δυνατή στην έδρα της και σίγουρα θα αποτελέσει δύσκολο εμπόδιο για τον δεύτερο Πανθουριακό, ο οποίος πάντως θέλει το διπλό για να μην απομακρυνθεί και άλλο από τον πρωτοπόρο Πάμισο. Η ομάδα της Μεσσήνης θα παίξει εκτός έδρας με τον ουραγό της βαθμολογίας Μιλτιάδη.

Από εκεί και πέρα, το τρίτο Διαβολίτσι θα φιλοξενηθεί από την Ομόνοια στην Καλαμάτα ενώ ο Απόλλωνας θα υποδεχθεί την Αναγέννηση.

Στην Α1 τοπική θα έχουμε την 14η αγωνιστική με την πρωτοπόρο ΑΕ Μάνης να παίζει εκτός έδρας με την ΑΕ Γαργαλιάνων.

Στην Β’ τοπική θα γίνουν τα ματς της 13ης αγωνιστικής και στους δυο ομίλους ενώ στην Γ’ τοπική θα έχουμε την 8η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 13/1

Ασπρόχωμα – ΑΟ Φαραί

Γήπεδο Ασπρόχωματος, 3 μ.μ.

Μιλτιάδης – Πάμισος

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/1

Εράνη – Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Ανδρούσα – Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά – Πανθουριακός

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Ομόνοια – Διαβολίτσι

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Σπερχογεία – Κυπαρισσία

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 13/1

Δώριο – Αίας

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Χώρα – Ηρακλής Καλ.

Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς – Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Κυριακή 14/1

Ολυμπιακός Αν. – Κορώνη

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Μεθώνη – Πεταλίδι

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων – ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

ΑΕ Αβίας – Χανδριναϊκός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 13/1

Ατρόμητος Πλατύ – Κοπανάκι

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Αμφεια – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας – Καλό Νερό

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/1

Ηρακλής Κυπ. – Κεραυνός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Πανευαϊκός – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

Ρεπό: Νέος Αρις

2ος όμιλος

Σάββατο 13/1

Στενωσιά – Καλλιθέα 0-3 α.α.

ΑΕ Λογγά – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Δόξα – Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/1

Παναθηναϊκός Καλ. – Πατίστα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

ΑΣ Φυτειάς – Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Θύελλα Χαρακοπιού – Νέδουσα

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Ρεπό: Δαναός

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 13/1

Νέστωρ Πύλου – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/1

Εθνικός Καλ. – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

ΑΟ Χατζή – Θύελλα Παραλίας 0-3 α.α.

Ικαρος – ΑΟ Λαιίκων

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

ΠΑΟΚ Καλ. – Ερμής Καλ.

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.