Αθλητικά

Γ.Σ. Γαργαλιάνων: Πήρε την τρίτη σερί νίκη με σκορ 76-66 επί του Αργοναύτη Νέας Κίου

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς στο κλειστό γήπεδο των Γαργαλιάνων, τρίτη συνεχόμενη και τέταρτη συνολικά στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε σήμερα Κυριακή 3 Δεκεμβρίου ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων.

Η ομάδα του Αντώνη Κούτρη υποδέχτηκε στις 5 το απόγευμα στους Γαργαλιάνους τον Αργοναύτη Νέας Κίου όπου στο πρώτο ημίχρονο είχε τα ηνία του αγώνα και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 36-22. Ωστόσο, στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και προηγήθηκαν με σκορ 54-50 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Η ομάδα των Γαργαλιάνων “πάτησε γκάζι” στο τέταρτο δεκάλεπτο με το τελικό σκορ να είναι στο 76-66 και το τέταρτο ροζ φύλλο αγώνα της χρονιάς να είναι γεγονός.